Борошно Хуторок

Борошно

Борошно – основна сировина для виготовлення хлібобулочних та кондитерських виробів. Пшеничне борошно вищого сорту має гарні хлібопекарськими властивостями, вироби з неї мають гарний обсяг і дрібну, розвинену пористість. Таку борошно краще всього використовувати для пісочного, листкового і дріжджового тіста, в соусах і борошняних заправках. Вона біла, м’яка, приємна на погляд і на дотик, виробляється із зерна, що пройшов спеціальне кондиціонування для збереження поживних речовин, вітамінів і мікроелементів.
Якість борошна визначається рядом показників: колір, запах, вологість, наявність домішок, помелом зерна. Але всі ці показники для споживача залишаються «за кадром» і мають значення для борошномельних підприємств. Найважливішим показником, який впливає на якість готового продукту з борошна, є кількість і якість клейковини.
Що ж таке клейковина? Клейковина — це поняття, яке об’єднує групу запасаючих білків, виявлених у насінні пшениці. Вміст клейковини в борошні є чинником, що визначає такі характеристики тесту як еластичність і пружність при змішуванні з водою, і служить одним з критеріїв визначення якості борошна.
Якщо кількість клейковини у борошні менше 24,0%, то підйом і обсяг тесту буде мінімальний. У хлібопекарській промисловості «відношення Н/D» визначає вихід хліба (висота та об’єм). Тому, чим вище кількість клейковини, тим більше вихід хліба. Якість клейковини вимірюють ІДК – вимірювач деформації клейковини.
Клейковина ділиться на 3 групи.

  • 1 група– 45 – 75 – хороша, пружна
  • 2 група– 80 – 100 – задовільно слабка;
  • 3 група– 105 – 120 – незадовільно слабка.

У борошні ТМ «Хуторок» мінімальна кількість клейковини становить 26%,ІДК-1 групи, що гарантує високу якість продукту.